• Gospodarka
  • Finanse
  • Nieruchomości
  • Technologie
  • Motoryzacja
  • Po godzinach
Popularne w serwisie Economista:
Bezpieczny urlop w Polsce - popyt cieszy hotelarzy. Jakie długi ma branża?
Bezpieczny urlop w Polsce - popyt cieszy hotelarzy. Jakie długi ma branża?
"Widzimy się jutro. Glejak. Choruję. Jestem…" Rusza kampania dot. życia z glejakiem
"Widzimy się jutro. Glejak. Choruję. Jestem…" Rusza kampania dot. życia z glejakiem
Forum Polskiej Izby Turystyki: czy kurorty w Turcji i Egipcie są bezpieczne?
Forum Polskiej Izby Turystyki: czy kurorty w Turcji i Egipcie są bezpieczne?
Jedzenie marnujemy nawet w restauracjach. Ile kosztują wyrzucane posiłki?
Jedzenie marnujemy nawet w restauracjach. Ile kosztują wyrzucane posiłki?
Co napędza rynek aftermarket? Te podzespoły kierowcy wymieniają najczęściej
Co napędza rynek aftermarket? Te podzespoły kierowcy wymieniają najczęściej
UK-Poland Business Awards 2026: oto liderzy brytyjsko-polskiej współpracy gospodarczej
UK-Poland Business Awards 2026: oto liderzy brytyjsko-polskiej współpracy gospodarczej
  • Gospodarka
  • Finanse
  • Nieruchomości
  • Technologie
  • Motoryzacja
  • Po godzinach

Krajowy System e-Faktur

Faktury zaśmiecają polskie biura. Które firmy wybierają papier?

Faktury zaśmiecają polskie biura. Które firmy wybierają papier?

Mimo zapowiadanego wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur, z którego każdy polski przedsiębiorca będzie musiał korzystać najprawdopodobniej od 2024 roku, aż 66 procent firm nadal wprowadza do obrotu setki papierowych faktur. Tylko 17 procent przedsiębiorstw w Polsce stosuje wyłącznie elektroniczne dokumenty księgowe – wynika z raportu „Rewolucja w fakturowaniu: czy polskie firmy są gotowe na KSeF?”. Tylko 11 procent planuje wdrożenie cyfrowego obiegu faktur ze względu na zbliżający się obowiązek korzystania z KSeF.
1 lipca 2022, 12:17
Polskie firmy czeka fakturowa rewolucja. Ale to im się opłaci

Polskie firmy czeka fakturowa rewolucja. Ale to im się opłaci

W 2023 roku polskich przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja związana z przejściem na powszechne fakturowanie elektroniczne. Ministerstwo Finansów prowadzi pilotaż Krajowego Systemu e-Faktur od początku tego roku i na razie korzystanie z systemu jest dobrowolne. Od przyszłego roku będzie jednak obowiązkowe. Zdaniem ekspertów nowy standard fakturowy stawia przed firmami wiele wyzwań, głównie technologicznych, którym sprostanie może okazać się bardzo opłacalne.
15 czerwca 2022, 16:46

    © Economista
  • · Regulamin
  • · Reklama
  • · O nas
  • · Zgłoś temat
  • · Polityka prywatności