Zacieśniamy relacje z Katarem. Energia, stocznie i technologie
Dziesiątki spotkań, setki uczestników i liczne panele dyskusyjne. Tak wyglądało ostatnie Polsko-Katarskie Forum Nowych Technologii, podczas którego przedstawiciele świata biznesu oraz instytucji państwowych rozmawiali o możliwościach inwestycyjnych w Polsce i Katarze. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, zacieśniania polsko-katarskich relacji biznesowych oraz zawarcia porozumień o współpracy. Forum było zorganizowane w Warszawie przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH), Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej w Dosze.
Wydarzenie zgromadziło łącznie ponad 200 osób, w tym przedstawicieli niemal 100 polskich firm oraz przeszło 60 reprezentantów katarskich spółek oraz instytucji państwowych. Uczestnicy piątego Polsko-Katarskiego Forum Nowych Technologii rozmawiali o najbardziej perspektywicznych obszarach współpracy.
Minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk podczas otwarcia Forum:
W branży stoczniowej
Dla zacieśniania relacji polsko-katarskich w ramach wydarzenia zawarte zostały także porozumienia o współdziałaniu m.in. w branży stoczniowej. Wśród obszarów współpracy z największym potencjałem wymieniane były również branże przyszłości, w tym rozwój sztucznej inteligencji oraz cyberbezpieczeństwo.
Panele i sesje networkingowe
Swoje przemówienia wygłosili także Sheikh Mohammed bin Hamad Al Thani, Minister Handlu i Przemysłu Państwa Katar, Sheikh Khalifa bin Jassim Al Thani, Przewodniczący Katarskiej Izby Handlu i Przemysłu, Marek Kłoczko, Dyrektor Generalny Krajowej Izby Gospodarczej i Sheikh Nawaf Bin Nasser Al-Thani, Członek Zarządu Katarskiego Stowarzyszenia Biznesmenów. Wszyscy mówcy zgodnie podkreślali chęć zacieśniania relacji polsko-katarskich.
Wydarzenie zakończyło się sesją networkingową, która była dla polskich przedsiębiorców szansą na nawiązanie współpracy z katarskimi firmami.