Recycling Biedronki. Sieć wymienia plastikowe butelki na vouchery

by Leszek Sadkowski

Wystartowały wakacyjne zbiórki plastikowych butelek, realizowane przez sieć Biedronka w ramach programu „ekoWakacje z Biedronką”. W każdy wakacyjny weekend od 7 lipca do 27 sierpnia, mieszkańcy kilkudziesięciu miast w Polsce będą mogli odwiedzić lokalne sklepy i wymienić puste plastikowe butelki po napojach na vouchery na kolejne zakupy. Firma podsumowała już wyniki pierwszej zbiórki.

Pierwsze zbiórki plastikowych butelek odbyły się 7 i 8 lipca w sklepach Biedronka w Krakowie, Łodzi, Warszawie, Dębem Wielkim i Grodzisku Mazowieckim. W trakcie dwóch dni klienci z tych miast przynieśli do punktów zbiórek butelek 2586 sztuk opakowań.

Weekendowe zbiórki

W każdy piątek i sobotę do 27 sierpnia, punkty zbiórek butelek pojawią się na parkingach wybranych sklepów sieci Biedronka, łącznie obejmując 100 placówek w całej Polsce.

Zbiórka butelek to jeden z elementów programu „ekoWakacje z Biedronką”, w ramach którego Biedronka wspiera klientów we wdrażaniu pozytywnych nawyków dotyczących recyklingu i obiegu zamkniętego, angażuje się w akcje oczyszczania polskiej przyrody, czy edukuje najmłodszych w zakresie recyklingu PET dzięki trasie interaktywnej śmieciarki Mieci po Polsce – podaje sieć.

Pozbądź się plastiku, zyskasz voucher

Do punktów zbiórek, zlokalizowanych na parkinach sklepów Biedronka, można przynieść dowolne plastikowe butelki po napojach, takich jak woda, soki czy smoothies – także po tych, które nie zostały kupione w sklepach sieci – o różnej pojemności, z korkiem lub etykietą oraz bez nich.

Firma podaje, że za każde 6 butelek klient otrzyma voucher na 1 PLN, który będzie mógł wykorzystać w każdym sklepie Biedronka w Polsce na zakup dowolnego produktu z kategorii napojów. Przy okazji wymiany butelek, klienci mogą wziąć także udział w ankiecie, sprawdzając swoją wiedzę z zakresu recyklingu. Już w pierwszy weekend wzięło w niej udział blisko 150 klientów.

Natalia Przybytkowska-Łasak, menedżer ds. ochrony środowiska z sieci Biedronka

Poprzez akcję zbiórki plastikowych odpadów, sieć Biedronka chce pokazać klientom, że pusta butelka to nie odpad, a surowiec, który może zostać ponownie wykorzystany. Wszystkie zebrane podczas zbiórek butelki trafią do punktów recyklingu, gdzie zostaną przetworzone w celu ponownego wykorzystania plastiku, z którego powstały.

Celem wakacyjnej zbiórki plastikowych butelek i samego programu „ekoWakacje z Biedronką” jest zachęcenie klientów do wdrożenia pozytywnych nawyków dotyczących recyklingu na co dzień. Chcemy pokazać, że jeśli dołożymy starań, aby odpowiednio zagospodarować puste opakowanie, może ono ponownie zostać wykorzystane i wrócić do obiegu, przynosząc korzyści ekologiczne i ekonomiczne.

***

Vouchery wydawane są tylko w punktach zbiórek butelek, ale ich wymiana możliwa jest w każdym sklepie Biedronka w Polsce do 31 sierpnia 2023 roku. Każdy klient może przynieść do punktu dowolną liczbę butelek, ale otrzymać maksymalnie 5 voucherów na zakupy. Kolejne zbiórki odbędą się już w piątek i sobotę 14 i 15 lipca w Lublinie, Warce, Warszawie oraz Łodzi.

Możesz również lubić