Perspektywy Women in Tech Summit 2026. Tuzy światowej sceny innowacji w Warszawie
Fundacja Edukacyjna Perspektywy po raz 8. organizuje w Warszawie największą konferencję technologiczną dla kobiet (i mężczyzn) w Europie, która w ubiegłym roku zgromadziła 13 500 uczestników z 88 krajów świata. Wydarzenie odbędzie się 10–11 czerwca.
− Tegoroczny program Perspektywy Women in Tech Summit opiera się na czystej energii! Od technologii kwantowych po innowacje w energetyce jądrowej, od sztucznej inteligencji po przyszłość przemysłu, od osobistej odporności po przywództwo na wielką skalę. Hasłem przewodnim w 2026 roku jest UNLEASH NEW ENERGY. Historia życia na Ziemi i cywilizacji jest historią energii; zaś nowe wyzwania wymagają od nas uwolnienia nowej energii! − mówi Bianka Siwińska, pomysłodawczyni konferencji i prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która organizuje Summit.
Na pięciu scenach i w dziewięciu strefach tematycznych odbędą się wykłady, debaty i warsztaty poświęcone technologii, nauce, karierze i innowacjom.
Wśród nowości w 2026 r. znajdą się:
- Strefa Nuclear. Powered by Women – pozwoli przyjrzeć się bliżej projektowi pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
- Strefa Money Talks – o edukacji finansowej opartej na nowoczesnej technologii.
Znane osoby światowej sceny nauki i innowacji, które wezmą udział:
- Astro Teller – filozof innowacji, kieruje Moonshot Factory należącym do Alphabet
- Psyho, czyli Przemysław Dębiak – wybitny polski informatyk, który pokonał Open AI
- Elica Kyoseva – Dyrektorka Quantum Computing w firmie NVIDIA
- Enrica Porcari – Chief Information Officer w CERN
- Dr Ruth D. Jones – Deputy Division Chief w NASA
- Siri Chilazi – Senior Researcher w Harvard Kennedy School
Gorące tematy:
- Women in Quantum Legacy – program mentorski, którego celem jest przekazanie następnemu pokoleniu kobiet nie tylko wiedzy, ale także doświadczenia, odwagi i perspektyw zawodowych
- Vibe Coding – praktyczna platforma tworzenia oprogramowania wspomaganego przez sztuczną inteligencję
- Europejski Kongres Liderek w Nauce i Technologii − spotkanie kobiet pełniących funkcje kierownicze rektorek uniwersytetów, dyrektorek ds. badań naukowych
- Panele dyskusyjne o najgorętszych współczesnych wyzwaniach
Więcej informacji o programie na: https://womenintechsummit.pl/