Oto najdroższe hotele świata na sprzedaż. Kto jest liderem?

by Leszek Sadkowski

Niektóre hotele potrafią kosztować setki milionów, a nawet miliardy złotych – szczególnie te w najlepszych lokalizacjach. To największe i najbardziej znane miasta czy kurorty. Oto lista obiektów z górnej półki cenowej, które obecnie czekają na nowego właściciela.

Setki apartamentów, niesamowite widoki, prywatne spa czy lokalizacja w centrach znanych miast turystycznych – to tylko kilka zalet najdroższych hoteli, które są dziś dostępne na sprzedaż. Listę takich właśnie obiektów przygotował HRE Investments z okazji zakończenia wakacji.

Hotel z widokiem na Central Park

Najdroższym hotelem wystawionym obecnie na sprzedaż jest obiekt w Nowym Jorku. Nieruchomość można nabyć za 534 mln dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 2,5 mld złotych.

Obiekt zlokalizowany w samym sercu Nowego Jorku hotel składa się z 230 apartamentów gościnnych, z czego 40 z nich stanowią apartamenty luksusowe. Dodatkowo w obiekcie znajdziemy niemal 200 metrów kwadratowych zagospodarowanych jako sale konferencyjne oraz imprezowe. Poza tym goście tego obiektu hotelowego mogą skorzystać z centrum fitness ze strefą spa, restauracji oraz baru – wynika z opisu.

Hotel w Wiecznym Mieście

Drugim najdroższym hotelem dostępnym w sprzedaży jest obiekt zlokalizowany w centrum Wiecznego Miasta. Cena wywoławcza tej rzymskiej nieruchomości wynosi 400 mln euro, czyli prawie 2 mld złotych. Jak widać obiekty w mieście obleganym przez turystów są bardzo cenne.

Ekskluzywny obiekt turystyczny położony jest nieopodal słynnej i tłumnie odwiedzanej przez turystów fontanny di Trevi. Z okien apartamentów podziwiać można natomiast Villę Borghese, która stanowi zespół pałacowo-parkowy położony na jednym z siedmiu rzymskich wzgórz.

Cały hotel składa się z ponad 170 apartamentów o różnej wielkości – począwszy od mniejszych pokoi, poprzez apartamenty deluxe, prezydenckie, a kończąc na królewskich. Na gości czeka również elegancki bar i restauracja w stylu amerykańskim oraz centrum kongresowe z 20 salami, które mogą pomieścić do 800 osób – czytamy w opracowaniu HRE.

Obiekt w Dubaju

We włoskim stylu, ale już w Zjednoczonych Emiratach Arabskich kupić możemy nietypowy w tym kraju hotel przypominający swoim stylem architektonicznym XVI-wieczny włoski pałac. Obiekt dość unikatowy wśród dubajskich wieżowców.

Lokalizacja hotelu może być bardzo kusząca zarówno dla inwestorów jak i turystów. Położony jest on bowiem przy Jaddaf, czyli nabrzeżu nad Zatoką Perską. Jest to miejsce oddalone o 8 minut drogi od najwyższego budynku na świecie – Burj Khalifa. Hotel składa się z 22 pokoi oraz tylu samo łazienek – brzmi oferta sprzedaży.

Cały obiekt, którego powierzchnia wynosi 12 tys. metrów kw. to obecnie wydatek rzędu 1,2 mld złotych. Wynika z tego, że metr kwadratowy w tej nieruchomości kosztuje blisko 100 tys. złotych. Tanio jak widać nie jest.

Pakiet hoteli na Ibizie

Co ciekawe, w ofertach sprzedaży znajdziemy nie tylko pojedyncze obiekty hotelowe, ale też całe kompleksy hotelowe. Taką okazję znaleźć można na hiszpańskiej Ibizie leżącej w archipelagu Balearów. Łącznie we wszystkich czterech obiektach znajduje się 800 pokoi dla gości, a cena tego hotelowego pakietu wynosi w przeliczeniu na złote ponad 965 mln złotych.

Wśród hoteli znajdziemy jeden 4-gwiazdkowy obiekt. Reszta natomiast to miejsca 3-gwiazdkowe. Budynki posiadają różną liczbę apartamentów. Najwięcej – 350 pokoi znajdziemy w hotelu, który znajduje się nieopodal plaży. Goście hotelowi z pewnością nie będą się tu nudzić. Na terenie innego obiektu znajdziemy dwie restauracje, dwa bary, klub nocny, basen, trzy korty tenisowe, boisko oraz siłownię. W pozostałych budynkach oprócz pokoi hotelowych mamy też jacuzzi, sauny, pole golfowe oraz plac zabaw dla dzieci – brzmi oferta.

Na polskim wybrzeżu

Wróćmy na polskie podwórko – jest tu oferta w dobrej lokalizacji w Sopocie, dość blisko plaży i znanego sopockiego deptaka na Monte Cassino.

Cały obiekt ma powierzchnię niemal 1,1 tys. metrów kw., na którą składają się trzy kondygnacje oraz piwnica. Na tej powierzchni znajdziemy 27 pokoi gościnnych, restaurację i bar, a także strefę spa. Do obiektu przynależy również grunt o powierzchni prawie 1,2 tys. metrów kw. Właścicielem tego sopockiego hotelu można się stać za niecałe 30 mln złotych – taką cenę za całość proponuje dotychczasowy właściciel – wynika z opisu oferty.

Jak zatem widać hotele w kraju są dużo, dużo tańsze niż w Nowym Jorku, Rzymie czy w Dubaju. I to jeszcze długo się nie zmieni.

Możesz również lubić