Nagroda dla pracowników Biedronki. Sieć wyznacza trend

by Leszek Sadkowski

To ważna informacja dla ponad 55 tys. pracowników sieci Biedronka, którzy otrzymają do końca września Dodatkową Nagrodę Specjalną w wysokości 1500 zł brutto za zaangażowanie w osiągnięcie zakładanego wyniku za pierwsze osiem miesięcy 2022 roku. To kolejna, druga już nagroda specjalna dla pracowników sieci w tym roku – podaje sieć.

Nagrodę otrzymają wszyscy pracownicy sieci – sklepów, centrów dystrybucyjnych oraz biur – zatrudnieni w Biedronce nie później niż 7 stycznia 2022 r. i pozostający pracownikami w dniu 30 września br. Będzie ona przysługiwać wszystkim zatrudnionym, którzy nie odnotowali w okresie od 1 kwietnia 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. absencji dłuższej niż 90 dni, poza ścisłym kierownictwem Jeronimo Martins Polska (dodatkowo zastosowano kryterium dochodowe). JMP przeznaczy na wypłatę nagród ogółem około 110 mln zł.

List dyrektor generalnego

Rok 2022 jest kolejnym okresem pełnym wyzwań – społecznych, ekonomicznych i biznesowych. W tym wymagającym czasie solidarność, poczucie wspólnego celu i wzajemne wsparcie wydają się kluczowe, abyśmy z sukcesem podejmowali kolejne rynkowe wyzwania. Takie właśnie poczucie wspólnoty, współpraca i duch zespołu charakteryzują pracowników Biedronki od zawsze. To Wasz wysiłek, elastyczność i zaangażowanie pozwalają nam z sukcesem mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami – napisał w liście do pracowników Biedronki z okazji przyznania nagród Luis Araujo, dyrektor generalny sieci.

Wrześniowe zasilenie pieniężne pomoże szczególnie tym pracownikom, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, z uwagi na konieczność poniesienia wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Będzie również nie bez znaczenia w dobie wysokiej presji inflacyjnej w Polsce – twierdzi kierownictwo firmy.

Starania o pracownika

Warto dodać, że jest to kolejna nagroda przyznana pracownikom Biedronki przez zarząd Jeronimo Martins Polska po wypłaconej w kwietniu Nagrodzie Specjalnej E.A. Soares dos Santos za 2021 rok w wysokości 2800 zł. Kwietniową nagrodą zostali objęci pracownicy sieci Biedronka zarówno w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych i biurach, pracujący na stanowiskach niemenedżerskich.

Tegoroczna wartość zasilenia była najwyższa w historii sieci Biedronka. Firma podaje, że prowadzi regularne przeglądy wynagrodzeń, by zapewnić członkom jej zespołu bezpieczeństwo finansowe oraz stabilność zatrudnienia. Od 1 stycznia b.r. ponad 60 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych największej sieci handlowej w Polsce otrzymało podwyżki. Łącznie z przeglądem wynagrodzeń i podwyżką pensji pracowników centrali, biur regionów oraz centrum usług wspólnych sieć przeznaczyła na nie w skali roku ponad 160 mln zł.

Przyznać trzeba, że Biedronka potrafi wyczuć trendy na rynku i coraz bardziej stara się o przywiązanie do siebie pracownika oferując mu finansowe benefity. Bo o dobrego pracownika na rynku wcale nie jest łatwo, a nadzieją dla sieci handlowych są obecnie przybysze z Ukrainy, co widzimy coraz częściej robiąc zakupy. Z podobną sytuacją mierzyć się muszą inne sieci aktywne na polskim rynku. To m. in. Lidl, Netto, Dino czy Aldi.

Możesz również lubić