Ile wart jest globalny rynek kosmetyków skin care?

by Leszek Sadkowski

Do końca 2027 roku globalny rynek kosmetyków do pielęgnacji skóry osiągnie wartość 89 550 mln dolarów, rosnąc średniorocznie 7,1 procent w latach 2021-2027 – obliczyła firma badawcza Industry Research. Widzimy zatem, że jest to potężny biznes, w którym coraz większą rolę odgrywają zrównoważony rozwój i cyfryzacja – największe wyzwania współczesności.

Według danych Research and Markets światowy rynek kosmetyków naturalnych zwiększy się w latach 2022-2026 o 56,06 mld dolarów osiągając, w okresie objętym prognozą, średnioroczną stopę wzrostu na poziomie 14,65 procent.

Tendencjom wzrostowym w branży cosmetic skin care towarzyszy ostatnio coraz większa świadomość konsumentów w zakresie produktów przyjaznych środowisku. Realizacja obietnicy dotyczącej zrównoważonego pozyskiwania składników przy jednoczesnym zaspokojeniu popytu na produkty upiększające staje się wyzwaniem, przed którym stanęły firmy kosmetyczne.

Jedna z nich podaje, że inteligentna modernizacja działań opiera się na kilku filarach. To np. wsparcie zrównoważonego łańcucha dostaw – wszystkie dane związane z pozyskiwaniem surowców są obecnie gromadzone i analizowane w czasie rzeczywistym.

Równie istotnym elementem procesu zmian to podniesienie doświadczeń pracowników. Nowe rozwiązania umożliwiają ich ścisłą współpracę z menedżerami w zakresie bieżącego wyznaczania i śledzenia celów sprzedażowych oraz indywidualnych ścieżek sukcesu.

Zwiększenie integracji przedsiębiorstw jest dziś priorytetem o krytycznym znaczeniu. Łącząc zarządzanie danymi, analitykę, sztuczną inteligencję i automatyzację w jednym, ujednoliconym środowisku chmurowym firmy mają szansę uwolnić swój potencjał biznesowy oraz przyspieszyć wprowadzanie kolejnych innowacji – wyjaśnia Piotr Ferszka, wiceprezes zarządu SAP Polska.

Dodajmy, że według raportu Enterprise Strategy Group 83 procent ankietowanych specjalistów z branży IT na świecie ocenia, że poprawa integracji systemów w przedsiębiorstwie jest priorytetowym zadaniem do wykonania w ciągu maksymalnie dwóch najbliższych lat.

Możesz również lubić