GPW i EY o startupach. Na co mogą liczyć małe firmy?

by Leszek Sadkowski

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wspólnie z EY Polska rozpoczęły nowy cykl spotkań poświęconych tematyce współpracy korporacji ze startupami. Głównym tematem pierwszego spotkania były modele współpracy pomiędzy korporacjami a startupami, jakie wypracowano w BNP Paribas Bank Polska. Przybliżono też warunki współpracy, na które liczyć mogą małe firmy.

O potencjale współpracy ze startupami i umiejętności odkrywania potrzeb technologicznych we własnych organizacjach rozmawiali przedstawiciele spółek notowanych na warszawskim parkiecie oraz eksperci zaproszeni przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i EY Polska na inauguracyjny Fireside chat poświęcony współpracy tych dwóch środowisk biznesowych.

Na każdym etapie rozwoju

Mamy na celu promocję współpracy ze startupami, w szczególności wśród spółek notowanych na naszych rynkach. Jako Giełda Papierów Wartościowych chcemy wspierać przedsiębiorstwa na każdym etapie rozwoju i to jest kolejny krok, który pokazuje naszą aktywność w ekosystemie startupów – powiedział Ignacy Bobruk, Wicedyrektor Działu Komunikacji i Marketingu GPW.

W EY Polska wierzą zaś, że wspieranie młodych przedsiębiorców należy zacząć na wczesnych etapach rozwoju ich działalności.

Zbieranie cennych doświadczeń i dzielenie się wiedzą wśród takich spółek, które są emitentami Giełdy Papierów Wartościowych jest dla nich niezwykle cenne w perspektywie budowania dużych korporacji i przedsiębiorstw, którymi wierzymy, że także oni w przyszłości się staną – dodał Michał Piętka, EYnovation Leader.

Modele współpracy

Głównym tematem pierwszego spotkania były modele współpracy pomiędzy korporacjami a startupami, jakie wypracowano w BNP Paribas Bank Polska.

Takich przykładów mamy dużo, bo i finansujemy innowacyjne spółki i jesteśmy inwestorem, ale też używamy rozmaitych technologii, a startupy są dla nas dostarczycielami właśnie najlepszych, najnowszych rozwiązań. Ta wspólna historia trwa już prawie 7 lat i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy się cieszyć naszymi doświadczeniami. Mam nadzieję, że takie wydarzenia jak to spowodują, że jeszcze więcej dużych firm przekona się do tej współpracy i że kolejne sukcesy, kolejne fantastyczne współprace pojawią się na rynku. Bardzo w to wierzymy i cieszymy się, że pojawiło się kolejne wydarzenie, w ramach którego te dwa światy skutecznie mogą się łączyć – podkreśliła Paulina Skrzypińska, Chief Innovation Officer, BNP Paribas Bank Polska.

startupom zaleca się kontakt z przedstawicielami obu firm w celu ustalenia możliwości i zasad współpracy, bo możliwości nie brakuje. W zależności od projektu oferowane jest różnego rodzaju wsparcie i doradztwo w dalszym planie rozwoju danego startupu.

Możesz również lubić