Enel-Med zwiększa przychody planując nowe otwarcia i akwizycje

by Leszek Sadkowski

Grupa Enel-Med może w tym roku wygenerować nawet pół mld zł przychodów. W tym właśnie celu otwiera nowe placówki w całym kraju choć najaktywniej działa w Warszawie, gdzie właśnie otworzyła przychodnię ogólnomedyczną oraz klinikę medycyny estetycznej i stomatologii.

Lipcowe otwarcie

19 lipca Grupa ENEL-MED uruchomiła nowy oddział centrum medycznego enel-med oraz klinikę medycyny estetycznej i stomatologii ESTELL w Domu Mody Klif. Nowe centrum medyczne to kolejne otwarte w tym roku placówki, po oddziałach w Forest przy ul. Burakowskiej w Warszawie oraz w biurowcu React przy al. Piłsudskiego w Łodzi. Grupa planuje poszerzanie sieci placówek – jeszcze w tym roku planuje dalsze otwarcia oddziałów enel-med, m.in. w Warsaw Spire.

Cieszymy się, że sieć placówek enel-med stale się rozwija, dzięki czemu możemy być bliżej naszych pacjentów. Od lat stawiamy na zrównoważony rozwój spółki, z naciskiem na poszerzanie wachlarza usług oraz podnoszenie jakości świadczeń inwestując w infrastrukturę i sprzęt. Udoskonalamy kanały komunikacji z pacjentami, jesteśmy tuż przed uruchomieniem nowej wersji naszej aplikacji mobilnej, z której korzysta ponad ćwierć miliona osób. Nowe narzędzie umożliwi korzystającym lepsze zarządzanie wizytami i dokumentacją medyczną. W 2021 r. z emisji akcji pozyskaliśmy środki w wysokości ok. 80 mln zł, co pozwala nam na zaplanowanie kolejnych, po Dental Nobile Clinic, akwizycji w obszarze stomatologii, medycyny estetycznej oraz przychodni systemu opieki abonamentowej enel-care – mówi Jacek Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

Rozwadowski powiedział też w trakcie spotkania, że Enel-Med będzie chciał skupić się na usługach “fee for service”, kolejnych akwizycjach i otwarciach nowych placówek, by osiągnąć zakładane cele. Wydaje się to o tyle prostsze, że rynek prywatnych usług medycznych rozwija się bez większych zawirowań, a dobre lata wciąż przed nim.

Jest dynamika, jest wzrost

Prezes dodał, że dynamika wzrostu Enel-Medu w 2021 roku wyniosła ok. 10 procent, co pozwoliło osiągnąć przychody na poziomie 441 mln zł. Przy podobnym wzroście w tym roku może zbliżyć się nawet do 500 mln zł, a nawet je przekroczyć.

Chcemy skupić się zarówno na usługach płatnych bezpośrednio przez pacjentów, czyli na tzw. modelu “fee for service” ale też na rynku abonamentowym, na którym jesteśmy bardzo aktywni. Wiele zależy jednak od tego, co wydarzy się w kolejnych miesiącach i jakie będą marże. Obecnie nastawiamy się na usługi fee for service – powiedział Rozwadowski.

I wspomniał o ubiegłorocznej emisji akcji na warszawskiej giełdzie, co dało dodatkowe fundusze na rozwój, czyli 80 mln zł, służących na otwarcia nowych przychodni i akwizycje, z czego niektóre już zrealizowano (chodzi o stomatologiczną spółkę Dental Nobile Clinic), a inne czekają w kolejce. Przypomnijmy, że w tym roku grupa otworzyła przychodnię w Łodzi, a drugą w biurowcu Forest w Warszawie plus dzisiejsze kolejne dwa punkty medyczne w stołecznym Klifie. Do tego dojść ma wkrótce biurowiec Spire i Widok Towers.

Jedyny laser na świecie

Warto dodać, że najciekawszym urządzeniem w klinice Klif jest laser Fotona Spectro SP, w którym zastosowano nową technologię laserowego odmładzania skóry.

To jedyny laser na świecie, który umożliwia wykonywanie zabiegów od strony śluzówki jamy ustnej. W ofercie znalazło się również wiele zabiegów kosmetologicznych wykorzystujących najnowocześniejsze technologie modelowania sylwetki, ujędrniania skory twarzy i ciała oraz zabiegów rewitalizujących. Zaliczają się do nich m.in. kriolipoliza COOLSHAPING – zabieg do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez jej wymrażanie, najnowsza generacja urządzenia ICOONE LASER 2000 do redukcji cellulitu, modelowania sylwetki oraz usuwania zastojów limfatycznych w organizmie. Dostępne będzie również nowoczesne urządzenie Secret RF wykorzystujące energię mikroigłowej fali radiowej, która ujędrnia skórę twarzy i ciała – podsumowuje dr Krzysztof Jakubowski, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, kierownik medyczny ESTELL.

Możesz również lubić